fbpx

Godziny kontaktu

Poniedziałek – Piątek 10:00 – 21:00

Piątek – Niedziela 10:00 – 20:00

Rezerwacja i pytania

+ 48 607 432 268

Krzysztof@agropajda.pl

Social media

Facebook Instagram TripAdvisor

Dzień dobry w Górach Sowich

Wielka Sowa - Wieża widokowa

W górach musisz wykonać pewien wysiłek bez zapłaty. Jest to mistyka, szukanie czegoś wyjątkowego. Do tego trzeba mieć wyobraźnię i filozofię życiową. Nie każdego na to stać, nie każdemu się chce. Bo w górach nie ma granic, tam się szuka wolności. A samo przebywanie w górach łagodzi, eliminuje agresję. Są elementy rywalizacji, ale rywalizacji z wyznaczonym celem, a nie z przeciwnikiem ​– pisał polski poeta i eseista, Julian Przyboś.

Wysiłek bez zapłaty? Polemizujemy. Zapłata za wysiłek włożony w zdobywanie i oswajanie gór jest ogromna. To nie tylko satysfakcja, ale i bogactwo, które z każdym kolejnym krokiem trafia. Nie tyle do kieszeni, czy portfela, co do wnętrza. Ziemi? Nie, nie – do wnętrza każdego, kto choć raz postawi tu swoją nogę. A jest, gdzie!

Sokolec – miejsce, w którym się właśnie znajdujesz – to jedna z wielu polskich wsi województwa dolnośląskiego. Wznosi się na wysokości od 5​ 30 do 950 m n.p.m – to już coś, jak na początek wyprawy. Nie startujesz z punktu zero (uśmiech). Pieszo, na rowerze, a może – na określonych etapach trasy – samochodem? Niezależnie od tego, w jaki sposób planujesz się przemieszczać, znajdziesz tu drogę idealną dla siebie. Pytanie tylko, co jest Twoim priorytetem? Piechurowanie? Odkrywanie ciekawych zakamarów? Zdobywanie szczytów? A może nie masz jeszcze sprecyzowanego planu?

Z ręką na sercu możemy powiedzieć, że Góry Sowie ​znamy, jak własną kieszeń! N​ie będzie to jedynie powtarzany frazes, a gwarancja tego, że doskonale wiemy, w którą stronę skierować Twoje kroki.

Poniżej lista miejsc, którym warto poświęcić uwagę, czas i energię:

●  Wielka Sowa (najwyższy szczyt Gór Sowich – 1015 m n.p.m.). Koniecznie wraz z kamienną wieżą widokową;

●  Podziemne Fabryki Walimia;

●  Podziemny Kompleks Włodarz;

●  Podziemne Miasto Osówka;

●  Zamek Grodno;

●  Tama na Jeziorze Bystrzyckim;

●  Muzeum Górnictwa – Nowa Ruda;

●  Muzeum Wittiga;

●  Twierdza Srebrnogórska;

●  Zamek Książ;